Rasta Jollecup 2015

Stockholms Segelsällskap

Results are final as of 0:14 on August 18, 2015

E-jolle Klass

Sailed: 4, Discards: 1, To count: 3, Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Plac Klass Segelnummer Klubb Rorsman R1 R2 R3 R4 Total Nett
1 E-jolle SWE77 KvBS Adam Bergström (2.0) 1.0 1.0 1.0 5.0 3.0
2 E-jolle SWE3702 BoSS Alice Lindberg 1.0 3.0 2.0 (4.0) 10.0 6.0
3 E-jolle SWE3281 KvBS Axel Backlund (4.0) 2.0 4.0 2.0 12.0 8.0
4 E-jolle SWE12 KvBS Gustav Hagland 3.0 (4.0) 3.0 3.0 13.0 9.0
5 E-jolle NOR794 KvBS Hugo Orrberg (5.0) 5.0 5.0 5.0 20.0 15.0
6 E-jolle SWE94 UKF David Mårsäter (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 36.0 27.0
6 E-jolle SWE3487 BOOSS Albin Granath (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 36.0 27.0

Laser radial Klass

Sailed: 4, Discards: 1, To count: 3, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Plac Klass Segelnummer Klubb Rorsman R1 R2 R3 R4 Total Nett
1 Laser radial 205135 KSSS Mark Emilson 1.0 1.0 (3.0) 3.0 8.0 5.0
2 Laser radial SWE18970 SSS Elsa Eriksson (3.0) 2.0 1.0 2.0 8.0 5.0
3 Laser radial SWE199620 SSS Calvin Nass 2.0 (4.0) 4.0 1.0 11.0 7.0
4 Laser radial SWE203187 MKK Joanna Danielson (5.0) 5.0 2.0 4.0 16.0 11.0
5 Laser radial SWE204658 SSS Teodor Fellenius Westermark 4.0 3.0 (5.0) 5.0 17.0 12.0
6 Laser radial SWE209029 KSSS Ask LIndstedt-Nyberg (7.0 DNC) 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 28.0 21.0

Optimist blå Klass

Sailed: 4, Discards: 1, To count: 3, Entries: 37, Scoring system: Appendix A
Plac Klass Segelnummer Klubb Rorsman R1 R2 R3 R4 Total Nett
1 Optimist blå SWE4425 BooSS Rasmus Granzin 1.0 1.0 2.0 (6.0) 10.0 4.0
2 Optimist blå SWE4445 KSSS Ludvig löhr 4.0 (12.0) 3.0 1.0 20.0 8.0
3 Optimist blå SWE4633 KSSS Hugo Wigh 3.0 (11.0) 1.0 4.0 19.0 8.0
4 Optimist blå SWE4506 KSSS Hedvig Liljegren 5.0 2.0 (6.0) 3.0 16.0 10.0
5 Optimist blå 20647 VSS & CRYC Jonathan Siegel (11.0) 4.0 7.0 2.0 24.0 13.0
6 Optimist blå SWE4440 BooSS Simon Granath 2.0 3.0 (11.0) 9.0 25.0 14.0
7 Optimist blå SWE4599 KSSS Tindra Forssén 6.0 5.0 5.0 (8.0) 24.0 16.0
8 Optimist blå SWE4634 MKS Hannah Maurer (8.0) 8.0 4.0 5.0 25.0 17.0
9 Optimist blå SWE4596 KSSS Hugo Liljegren 12.0 (17.0) 8.0 7.0 44.0 27.0
10 Optimist blå SWE3786 BooSS Sofia Levin Håkansson (15.0) 9.0 9.0 11.0 44.0 29.0
11 Optimist blå SWE4543 JKV Oscar Löfgren 9.0 10.0 (12.0) 10.0 41.0 29.0
12 Optimist blå SWE4575 KSSS Lova Forssén 7.0 6.0 17.0 (22.0) 52.0 30.0
13 Optimist blå SWE4584 KSSS Albert Norlén 13.0 7.0 (29.0) 15.0 64.0 35.0
14 Optimist blå SWE4387 KSSS Line Thunman 18.0 (30.0) 10.0 20.0 78.0 48.0
15 Optimist blå SWE4518 KSSS Jonas Wallander 14.0 22.0 13.0 (27.0) 76.0 49.0
16 Optimist blå SWE4402 BooSS Anna Strömbäck 16.0 16.0 (18.0) 17.0 67.0 49.0
17 Optimist blå SWE4604 KSSS Magnus Tryselius 10.0 (29.0) 26.0 16.0 81.0 52.0
18 Optimist blå SWE4360 KvBS Caroline skold Orr 17.0 15.0 20.0 (26.0) 78.0 52.0
19 Optimist blå SWE3915 KSSS Erik Norlén 21.0 14.0 (39.0 DSQ) 18.0 92.0 53.0
20 Optimist blå SWE4058 BooSS Rasmus Wannfors (26.0) 23.0 21.0 12.0 82.0 56.0
21 Optimist blå SWE3924 KvBS Ella Backlund 19.0 13.0 (28.0) 24.0 84.0 56.0
22 Optimist blå SWE4301 KSSS Ossian Kamal (25.0) 18.0 24.0 14.0 81.0 56.0
23 Optimist blå SWE4460 KvBS Erik Ryrfeldt (27.0) 25.0 14.0 23.0 89.0 62.0
24 Optimist blå SWE4452 KSSS Melker Brenton (33.0) 20.0 30.0 13.0 96.0 63.0
25 Optimist blå SWE4475 KvBS Hugo Sköld Orr 20.0 21.0 23.0 (25.0) 89.0 64.0
26 Optimist blå SWE3860 KvBS Viggo Larue 22.0 24.0 19.0 (30.0) 95.0 65.0
27 Optimist blå SWE3901 SKSK Elisa Lindskog 23.0 (27.0) 22.0 21.0 93.0 66.0
28 Optimist blå SWE4132 KSSS Anton Engström 28.0 (31.0) 15.0 28.0 102.0 71.0
29 Optimist blå SWE4478 MKS Zacharias Söderberg (29.0) 28.0 16.0 29.0 102.0 73.0
30 Optimist blå SWE4393 BooSS Oscar Josefsson 31.0 (32.0) 25.0 19.0 107.0 75.0
31 Optimist blå SWE4230 KvBS Nils Backlund 30.0 19.0 27.0 (31.0) 107.0 76.0
32 Optimist blå SWE4226 KSSS Märta Wijkström 24.0 26.0 (39.0 DSQ) 32.0 121.0 82.0
33 Optimist blå SWE4484 MKS Lea Maurer 32.0 (33.0) 31.0 33.0 129.0 96.0
34 Optimist blå SWE4047 Boo SS Jacob Forss (39.0 DNC) 39.0 DNC 39.0 DNC 39.0 DNC 156.0 117.0
34 Optimist blå SWE4264 KvBS Matilda Bergström (39.0 DNC) 39.0 DNC 39.0 DNC 39.0 DNC 156.0 117.0
34 Optimist blå SWE4551 BooSS Alexander Baudin (39.0 DNC) 39.0 DNC 39.0 DNC 39.0 DNC 156.0 117.0
34 Optimist blå SWE4301 KSSS Ossian Kamal (39.0 DNC) 39.0 DNC 39.0 DNC 39.0 DNC 156.0 117.0

Optimist grön Klass

Sailed: 4, Discards: 1, To count: 3, Entries: 11, Scoring system: Appendix A
Plac Klass Segelnummer Klubb Rorsman R1 R2 R3 R4 Total Nett
1 Optimist grön SWE3956 Boo SS Jakob Graner 2.0 1.0 1.0 (3.0) 7.0 4.0
2 Optimist grön SWE3845 KSSS Axel Bjelvenius 1.0 3.0 2.0 (4.0) 10.0 6.0
3 Optimist grön SWE4547 SSS Pontus Axelhed (9.0) 5.0 3.0 1.0 18.0 9.0
4 Optimist grön SWE3796 KvBS Peter Ryrfeldt 3.0 2.0 4.0 (5.0) 14.0 9.0
5 Optimist grön SWE4492 MKS Vincent Söderberg 4.0 (7.0) 5.0 2.0 18.0 11.0
6 Optimist grön SWE4161 MKS Ruben Österlund 5.0 4.0 (7.0) 6.0 22.0 15.0
7 Optimist grön SWE4155 VJS Albin Andersson 6.0 6.0 6.0 (7.0) 25.0 18.0
8 Optimist grön 1 Viggbyholm Anton Lindström 7.0 (9.0) 8.0 9.0 33.0 24.0
9 Optimist grön 5 Kbs Calle Ygberg 8.0 8.0 (10.0) 10.0 36.0 26.0
10 Optimist grön 4 Kbs Julia Ygberg (10.0) 10.0 9.0 8.0 37.0 27.0
11 Optimist grön SWE4232 KSSS Julia Leuckfeld 11.0 (12.0 DNS) 12.0 DNS 12.0 DNS 47.0 35.0

Zoom 8 Klass

Sailed: 4, Discards: 1, To count: 3, Entries: 14, Scoring system: Appendix A
Plac Klass Segelnummer Klubb Rorsman R1 R2 R3 R4 Total Nett
1 Zoom 8 SWE160 BooSS Love Molitor 1.0 (9.0) 2.0 1.0 13.0 4.0
2 Zoom 8 SWE153 TBK Linus Lindquist 2.0 1.0 (9.0) 4.0 16.0 7.0
3 Zoom 8 SWE87 BooSS Sofia Vinell (5.0) 4.0 1.0 5.0 15.0 10.0
4 Zoom 8 SWE200 BoSS Niklas Pierrau 6.0 3.0 (7.0) 2.0 18.0 11.0
5 Zoom 8 SWE163 SSS Christian Nass (12.0) 6.0 3.0 3.0 24.0 12.0
6 Zoom 8 SWE111 SSS Carmina Fellenius Westermark 4.0 7.0 4.0 (10.0) 25.0 15.0
7 Zoom 8 SWE183 VJS Gustav Andersson 3.0 5.0 (10.0) 8.0 26.0 16.0
8 Zoom 8 SWE186 Booss Stella Molitor 10.0 2.0 5.0 (11.0) 28.0 17.0
9 Zoom 8 SWE156 BooSS Axel Hallquist 7.0 (10.0) 8.0 6.0 31.0 21.0
10 Zoom 8 SWE198 SSS Oscar Krog-Jensen (11.0) 11.0 6.0 7.0 35.0 24.0
11 Zoom 8 SWE3 SBS Axel Holmgren 8.0 8.0 (11.0) 9.0 36.0 25.0
12 Zoom 8 SWE99 SBS Simon Ring 9.0 12.0 (15.0 DNF) 15.0 DNC 51.0 36.0
13 Zoom 8 SWE171 SSS Leo Kajanus 13.0 13.0 (15.0 DNF) 15.0 DNC 56.0 41.0
14 Zoom 8 SWE139 VJS Samuel Pettersson-Fors (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 60.0 45.0

R1 - E-jolle Klass

Start: Start 1, Finishes: Place
Plac Klass Segelnummer Klubb Rorsman Place Points
1 E-jolle SWE3702 BoSS Alice Lindberg 1 1.0
2 E-jolle SWE77 KvBS Adam Bergström 2 2.0
3 E-jolle SWE12 KvBS Gustav Hagland 3 3.0
4 E-jolle SWE3281 KvBS Axel Backlund 4 4.0
5 E-jolle NOR794 KvBS Hugo Orrberg 5 5.0

R2 - E-jolle Klass

Start: Start 1, Finishes: Place
Plac Klass Segelnummer Klubb Rorsman Place Points
1 E-jolle SWE77 KvBS Adam Bergström 1 1.0
2 E-jolle SWE3281 KvBS Axel Backlund 2 2.0
3 E-jolle SWE3702 BoSS Alice Lindberg 3 3.0
4 E-jolle SWE12 KvBS Gustav Hagland 4 4.0
5 E-jolle NOR794 KvBS Hugo Orrberg 5 5.0

R3 - E-jolle Klass

Start: Start 1, Finishes: Place
Plac Klass Segelnummer Klubb Rorsman Place Points
1 E-jolle SWE77 KvBS Adam Bergström 1 1.0
2 E-jolle SWE3702 BoSS Alice Lindberg 2 2.0
3 E-jolle SWE12 KvBS Gustav Hagland 3 3.0
4 E-jolle SWE3281 KvBS Axel Backlund 4 4.0
5 E-jolle NOR794 KvBS Hugo Orrberg 5 5.0

R4 - E-jolle Klass

Start: Start 1, Finishes: Place
Plac Klass Segelnummer Klubb Rorsman Place Points
1 E-jolle SWE77 KvBS Adam Bergström 1 1.0
2 E-jolle SWE3281 KvBS Axel Backlund 2 2.0
3 E-jolle SWE12 KvBS Gustav Hagland 3 3.0
4 E-jolle SWE3702 BoSS Alice Lindberg 4 4.0
5 E-jolle NOR794 KvBS Hugo Orrberg 5 5.0

R1 - Laser radial Klass

Start: Start 1, Finishes: Place
Plac Klass Segelnummer Klubb Rorsman Place Points
1 Laser radial 205135 KSSS Mark Emilson 1 1.0
2 Laser radial SWE199620 SSS Calvin Nass 2 2.0
3 Laser radial SWE18970 SSS Elsa Eriksson 3 3.0
4 Laser radial SWE204658 SSS Teodor Fellenius Westermark 4 4.0
5 Laser radial SWE203187 MKK Joanna Danielson 5 5.0

R2 - Laser radial Klass

Start: Start 1, Finishes: Place
Plac Klass Segelnummer Klubb Rorsman Place Points
1 Laser radial 205135 KSSS Mark Emilson 1 1.0
2 Laser radial SWE18970 SSS Elsa Eriksson 2 2.0
3 Laser radial SWE204658 SSS Teodor Fellenius Westermark 3 3.0
4 Laser radial SWE199620 SSS Calvin Nass 4 4.0
5 Laser radial SWE203187 MKK Joanna Danielson 5 5.0

R3 - Laser radial Klass

Start: Start 1, Finishes: Place
Plac Klass Segelnummer Klubb Rorsman Place Points
1 Laser radial SWE18970 SSS Elsa Eriksson 1 1.0
2 Laser radial SWE203187 MKK Joanna Danielson 2 2.0
3 Laser radial 205135 KSSS Mark Emilson 3 3.0
4 Laser radial SWE199620 SSS Calvin Nass 4 4.0
5 Laser radial SWE204658 SSS Teodor Fellenius Westermark 5 5.0

R4 - Laser radial Klass

Start: Start 1, Finishes: Place
Plac Klass Segelnummer Klubb Rorsman Place Points
1 Laser radial SWE199620 SSS Calvin Nass 1 1.0
2 Laser radial SWE18970 SSS Elsa Eriksson 2 2.0
3 Laser radial 205135 KSSS Mark Emilson 3 3.0
4 Laser radial SWE203187 MKK Joanna Danielson 4 4.0
5 Laser radial SWE204658 SSS Teodor Fellenius Westermark 5 5.0

R1 - Optimist blå Klass

Start: Start 1, Finishes: Place
Plac Klass Segelnummer Klubb Rorsman Place Points
1 Optimist blå SWE4425 BooSS Rasmus Granzin 1 1.0
2 Optimist blå SWE4440 BooSS Simon Granath 2 2.0
3 Optimist blå SWE4633 KSSS Hugo Wigh 3 3.0
4 Optimist blå SWE4445 KSSS Ludvig löhr 4 4.0
5 Optimist blå SWE4506 KSSS Hedvig Liljegren 5 5.0
6 Optimist blå SWE4599 KSSS Tindra Forssén 6 6.0
7 Optimist blå SWE4575 KSSS Lova Forssén 7 7.0
8 Optimist blå SWE4634 MKS Hannah Maurer 8 8.0
9 Optimist blå SWE4543 JKV Oscar Löfgren 9 9.0
10 Optimist blå SWE4604 KSSS Magnus Tryselius 10 10.0
11 Optimist blå 20647 VSS & CRYC Jonathan Siegel 11 11.0
12 Optimist blå SWE4596 KSSS Hugo Liljegren 12 12.0
13 Optimist blå SWE4584 KSSS Albert Norlén 13 13.0
14 Optimist blå SWE4518 KSSS Jonas Wallander 14 14.0
15 Optimist blå SWE3786 BooSS Sofia Levin Håkansson 15 15.0
16 Optimist blå SWE4402 BooSS Anna Strömbäck 16 16.0
17 Optimist blå SWE4360 KvBS Caroline skold Orr 17 17.0
18 Optimist blå SWE4387 KSSS Line Thunman 18 18.0
19 Optimist blå SWE3924 KvBS Ella Backlund 19 19.0
20 Optimist blå SWE4475 KvBS Hugo Sköld Orr 20 20.0
21 Optimist blå SWE3915 KSSS Erik Norlén 21 21.0
22 Optimist blå SWE3860 KvBS Viggo Larue 22 22.0
23 Optimist blå SWE3901 SKSK Elisa Lindskog 23 23.0
24 Optimist blå SWE4226 KSSS Märta Wijkström 24 24.0
25 Optimist blå SWE4301 KSSS Ossian Kamal 25 25.0
26 Optimist blå SWE4058 BooSS Rasmus Wannfors 26 26.0
27 Optimist blå SWE4460 KvBS Erik Ryrfeldt 27 27.0
28 Optimist blå SWE4132 KSSS Anton Engström 28 28.0
29 Optimist blå SWE4478 MKS Zacharias Söderberg 29 29.0
30 Optimist blå SWE4230 KvBS Nils Backlund 30 30.0
31 Optimist blå SWE4393 BooSS Oscar Josefsson 31 31.0
32 Optimist blå SWE4484 MKS Lea Maurer 32 32.0
33 Optimist blå SWE4452 KSSS Melker Brenton 33 33.0

R2 - Optimist blå Klass

Start: Start 1, Finishes: Place
Plac Klass Segelnummer Klubb Rorsman Place Points
1 Optimist blå SWE4425 BooSS Rasmus Granzin 1 1.0
2 Optimist blå SWE4506 KSSS Hedvig Liljegren 2 2.0
3 Optimist blå SWE4440 BooSS Simon Granath 3 3.0
4 Optimist blå 20647 VSS & CRYC Jonathan Siegel 4 4.0
5 Optimist blå SWE4599 KSSS Tindra Forssén 5 5.0
6 Optimist blå SWE4575 KSSS Lova Forssén 6 6.0
7 Optimist blå SWE4584 KSSS Albert Norlén 7 7.0
8 Optimist blå SWE4634 MKS Hannah Maurer 8 8.0
9 Optimist blå SWE3786 BooSS Sofia Levin Håkansson 9 9.0
10 Optimist blå SWE4543 JKV Oscar Löfgren 10 10.0
11 Optimist blå SWE4633 KSSS Hugo Wigh 11 11.0
12 Optimist blå SWE4445 KSSS Ludvig löhr 12 12.0
13 Optimist blå SWE3924 KvBS Ella Backlund 13 13.0
14 Optimist blå SWE3915 KSSS Erik Norlén 14 14.0
15 Optimist blå SWE4360 KvBS Caroline skold Orr 15 15.0
16 Optimist blå SWE4402 BooSS Anna Strömbäck 16 16.0
17 Optimist blå SWE4596 KSSS Hugo Liljegren 17 17.0
18 Optimist blå SWE4301 KSSS Ossian Kamal 18 18.0
19 Optimist blå SWE4230 KvBS Nils Backlund 19 19.0
20 Optimist blå SWE4452 KSSS Melker Brenton 20 20.0
21 Optimist blå SWE4475 KvBS Hugo Sköld Orr 21 21.0
22 Optimist blå SWE4518 KSSS Jonas Wallander 22 22.0
23 Optimist blå SWE4058 BooSS Rasmus Wannfors 23 23.0
24 Optimist blå SWE3860 KvBS Viggo Larue 24 24.0
25 Optimist blå SWE4460 KvBS Erik Ryrfeldt 25 25.0
26 Optimist blå SWE4226 KSSS Märta Wijkström 26 26.0
27 Optimist blå SWE3901 SKSK Elisa Lindskog 27 27.0
28 Optimist blå SWE4478 MKS Zacharias Söderberg 28 28.0
29 Optimist blå SWE4604 KSSS Magnus Tryselius 29 29.0
30 Optimist blå SWE4387 KSSS Line Thunman 30 30.0
31 Optimist blå SWE4132 KSSS Anton Engström 31 31.0
32 Optimist blå SWE4393 BooSS Oscar Josefsson 32 32.0
33 Optimist blå SWE4484 MKS Lea Maurer 33 33.0

R3 - Optimist blå Klass

Start: Start 1, Finishes: Place
Plac Klass Segelnummer Klubb Rorsman Place Points
1 Optimist blå SWE4633 KSSS Hugo Wigh 1 1.0
2 Optimist blå SWE4425 BooSS Rasmus Granzin 2 2.0
3 Optimist blå SWE4445 KSSS Ludvig löhr 3 3.0
4 Optimist blå SWE4634 MKS Hannah Maurer 4 4.0
5 Optimist blå SWE4599 KSSS Tindra Forssén 5 5.0
6 Optimist blå SWE4506 KSSS Hedvig Liljegren 6 6.0
7 Optimist blå 20647 VSS & CRYC Jonathan Siegel 7 7.0
8 Optimist blå SWE4596 KSSS Hugo Liljegren 8 8.0
9 Optimist blå SWE3786 BooSS Sofia Levin Håkansson 10 9.0
10 Optimist blå SWE4387 KSSS Line Thunman 11 10.0
11 Optimist blå SWE4440 BooSS Simon Granath 12 11.0
12 Optimist blå SWE4543 JKV Oscar Löfgren 13 12.0
13 Optimist blå SWE4518 KSSS Jonas Wallander 14 13.0
14 Optimist blå SWE4460 KvBS Erik Ryrfeldt 15 14.0
15 Optimist blå SWE4132 KSSS Anton Engström 16 15.0
16 Optimist blå SWE4478 MKS Zacharias Söderberg 17 16.0
17 Optimist blå SWE4575 KSSS Lova Forssén 18 17.0
18 Optimist blå SWE4402 BooSS Anna Strömbäck 19 18.0
19 Optimist blå SWE3860 KvBS Viggo Larue 20 19.0
20 Optimist blå SWE4360 KvBS Caroline skold Orr 21 20.0
21 Optimist blå SWE4058 BooSS Rasmus Wannfors 22 21.0
22 Optimist blå SWE3901 SKSK Elisa Lindskog 23 22.0
23 Optimist blå SWE4475 KvBS Hugo Sköld Orr 24 23.0
24 Optimist blå SWE4301 KSSS Ossian Kamal 25 24.0
25 Optimist blå SWE4393 BooSS Oscar Josefsson 26 25.0
26 Optimist blå SWE4604 KSSS Magnus Tryselius 27 26.0
27 Optimist blå SWE4230 KvBS Nils Backlund 28 27.0
28 Optimist blå SWE3924 KvBS Ella Backlund 29 28.0
29 Optimist blå SWE4584 KSSS Albert Norlén 31 29.0
30 Optimist blå SWE4452 KSSS Melker Brenton 32 30.0
31 Optimist blå SWE4484 MKS Lea Maurer 33 31.0
32 Optimist blå SWE3915 KSSS Erik Norlén DSQ 39.0
32 Optimist blå SWE4226 KSSS Märta Wijkström DSQ 39.0

R4 - Optimist blå Klass

Start: Start 1, Finishes: Place
Plac Klass Segelnummer Klubb Rorsman Place Points
1 Optimist blå SWE4445 KSSS Ludvig löhr 1 1.0
2 Optimist blå 20647 VSS & CRYC Jonathan Siegel 2 2.0
3 Optimist blå SWE4506 KSSS Hedvig Liljegren 3 3.0
4 Optimist blå SWE4633 KSSS Hugo Wigh 4 4.0
5 Optimist blå SWE4634 MKS Hannah Maurer 5 5.0
6 Optimist blå SWE4425 BooSS Rasmus Granzin 6 6.0
7 Optimist blå SWE4596 KSSS Hugo Liljegren 7 7.0
8 Optimist blå SWE4599 KSSS Tindra Forssén 8 8.0
9 Optimist blå SWE4440 BooSS Simon Granath 9 9.0
10 Optimist blå SWE4543 JKV Oscar Löfgren 10 10.0
11 Optimist blå SWE3786 BooSS Sofia Levin Håkansson 11 11.0
12 Optimist blå SWE4058 BooSS Rasmus Wannfors 12 12.0
13 Optimist blå SWE4452 KSSS Melker Brenton 13 13.0
14 Optimist blå SWE4301 KSSS Ossian Kamal 14 14.0
15 Optimist blå SWE4584 KSSS Albert Norlén 15 15.0
16 Optimist blå SWE4604 KSSS Magnus Tryselius 16 16.0
17 Optimist blå SWE4402 BooSS Anna Strömbäck 17 17.0
18 Optimist blå SWE3915 KSSS Erik Norlén 18 18.0
19 Optimist blå SWE4393 BooSS Oscar Josefsson 19 19.0
20 Optimist blå SWE4387 KSSS Line Thunman 20 20.0
21 Optimist blå SWE3901 SKSK Elisa Lindskog 21 21.0
22 Optimist blå SWE4575 KSSS Lova Forssén 22 22.0
23 Optimist blå SWE4460 KvBS Erik Ryrfeldt 23 23.0
24 Optimist blå SWE3924 KvBS Ella Backlund 24 24.0
25 Optimist blå SWE4475 KvBS Hugo Sköld Orr 25 25.0
26 Optimist blå SWE4360 KvBS Caroline skold Orr 26 26.0
27 Optimist blå SWE4518 KSSS Jonas Wallander 27 27.0
28 Optimist blå SWE4132 KSSS Anton Engström 28 28.0
29 Optimist blå SWE4478 MKS Zacharias Söderberg 29 29.0
30 Optimist blå SWE3860 KvBS Viggo Larue 30 30.0
31 Optimist blå SWE4230 KvBS Nils Backlund 31 31.0
32 Optimist blå SWE4226 KSSS Märta Wijkström 32 32.0
33 Optimist blå SWE4484 MKS Lea Maurer 33 33.0

R1 - Optimist grön Klass

Start: Start 1, Finishes: Place
Plac Klass Segelnummer Klubb Rorsman Place Points
1 Optimist grön SWE3845 KSSS Axel Bjelvenius 1 1.0
2 Optimist grön SWE3956 Boo SS Jakob Graner 2 2.0
3 Optimist grön SWE3796 KvBS Peter Ryrfeldt 3 3.0
4 Optimist grön SWE4492 MKS Vincent Söderberg 4 4.0
5 Optimist grön SWE4161 MKS Ruben Österlund 5 5.0
6 Optimist grön SWE4155 VJS Albin Andersson 6 6.0
7 Optimist grön 1 Viggbyholm Anton Lindström 7 7.0
8 Optimist grön 5 Kbs Calle Ygberg 8 8.0
9 Optimist grön SWE4547 SSS Pontus Axelhed 9 9.0
10 Optimist grön 4 Kbs Julia Ygberg 10 10.0
11 Optimist grön SWE4232 KSSS Julia Leuckfeld 11 11.0

R2 - Optimist grön Klass

Start: Start 1, Finishes: Place
Plac Klass Segelnummer Klubb Rorsman Place Points
1 Optimist grön SWE3956 Boo SS Jakob Graner 1 1.0
2 Optimist grön SWE3796 KvBS Peter Ryrfeldt 2 2.0
3 Optimist grön SWE3845 KSSS Axel Bjelvenius 3 3.0
4 Optimist grön SWE4161 MKS Ruben Österlund 4 4.0
5 Optimist grön SWE4547 SSS Pontus Axelhed 5 5.0
6 Optimist grön SWE4155 VJS Albin Andersson 6 6.0
7 Optimist grön SWE4492 MKS Vincent Söderberg 7 7.0
8 Optimist grön 5 Kbs Calle Ygberg 8 8.0
9 Optimist grön 1 Viggbyholm Anton Lindström 9 9.0
10 Optimist grön 4 Kbs Julia Ygberg 10 10.0
11 Optimist grön SWE4232 KSSS Julia Leuckfeld DNS 12.0

R3 - Optimist grön Klass

Start: Start 1, Finishes: Place
Plac Klass Segelnummer Klubb Rorsman Place Points
1 Optimist grön SWE3956 Boo SS Jakob Graner 1 1.0
2 Optimist grön SWE3845 KSSS Axel Bjelvenius 2 2.0
3 Optimist grön SWE4547 SSS Pontus Axelhed 3 3.0
4 Optimist grön SWE3796 KvBS Peter Ryrfeldt 4 4.0
5 Optimist grön SWE4492 MKS Vincent Söderberg 5 5.0
6 Optimist grön SWE4155 VJS Albin Andersson 6 6.0
7 Optimist grön SWE4161 MKS Ruben Österlund 7 7.0
8 Optimist grön 1 Viggbyholm Anton Lindström 8 8.0
9 Optimist grön 4 Kbs Julia Ygberg 9 9.0
10 Optimist grön 5 Kbs Calle Ygberg 10 10.0
11 Optimist grön SWE4232 KSSS Julia Leuckfeld DNS 12.0

R4 - Optimist grön Klass

Start: Start 1, Finishes: Place
Plac Klass Segelnummer Klubb Rorsman Place Points
1 Optimist grön SWE4547 SSS Pontus Axelhed 1 1.0
2 Optimist grön SWE4492 MKS Vincent Söderberg 2 2.0
3 Optimist grön SWE3956 Boo SS Jakob Graner 3 3.0
4 Optimist grön SWE3845 KSSS Axel Bjelvenius 4 4.0
5 Optimist grön SWE3796 KvBS Peter Ryrfeldt 5 5.0
6 Optimist grön SWE4161 MKS Ruben Österlund 6 6.0
7 Optimist grön SWE4155 VJS Albin Andersson 7 7.0
8 Optimist grön 4 Kbs Julia Ygberg 8 8.0
9 Optimist grön 1 Viggbyholm Anton Lindström 9 9.0
10 Optimist grön 5 Kbs Calle Ygberg 10 10.0
11 Optimist grön SWE4232 KSSS Julia Leuckfeld DNS 12.0

R1 - Zoom 8 Klass

Start: Start 1, Finishes: Place
Plac Klass Segelnummer Klubb Rorsman Place Points
1 Zoom 8 SWE160 BooSS Love Molitor 1 1.0
2 Zoom 8 SWE153 TBK Linus Lindquist 2 2.0
3 Zoom 8 SWE183 VJS Gustav Andersson 3 3.0
4 Zoom 8 SWE111 SSS Carmina Fellenius Westermark 4 4.0
5 Zoom 8 SWE87 BooSS Sofia Vinell 5 5.0
6 Zoom 8 SWE200 BoSS Niklas Pierrau 6 6.0
7 Zoom 8 SWE156 BooSS Axel Hallquist 7 7.0
8 Zoom 8 SWE3 SBS Axel Holmgren 8 8.0
9 Zoom 8 SWE99 SBS Simon Ring 9 9.0
10 Zoom 8 SWE186 Booss Stella Molitor 10 10.0
11 Zoom 8 SWE198 SSS Oscar Krog-Jensen 11 11.0
12 Zoom 8 SWE163 SSS Christian Nass 12 12.0
13 Zoom 8 SWE171 SSS Leo Kajanus 13 13.0

R2 - Zoom 8 Klass

Start: Start 1, Finishes: Place
Plac Klass Segelnummer Klubb Rorsman Place Points
1 Zoom 8 SWE153 TBK Linus Lindquist 1 1.0
2 Zoom 8 SWE186 Booss Stella Molitor 2 2.0
3 Zoom 8 SWE200 BoSS Niklas Pierrau 3 3.0
4 Zoom 8 SWE87 BooSS Sofia Vinell 4 4.0
5 Zoom 8 SWE183 VJS Gustav Andersson 5 5.0
6 Zoom 8 SWE163 SSS Christian Nass 6 6.0
7 Zoom 8 SWE111 SSS Carmina Fellenius Westermark 7 7.0
8 Zoom 8 SWE3 SBS Axel Holmgren 8 8.0
9 Zoom 8 SWE160 BooSS Love Molitor 9 9.0
10 Zoom 8 SWE156 BooSS Axel Hallquist 10 10.0
11 Zoom 8 SWE198 SSS Oscar Krog-Jensen 11 11.0
12 Zoom 8 SWE99 SBS Simon Ring 12 12.0
13 Zoom 8 SWE171 SSS Leo Kajanus 13 13.0

R3 - Zoom 8 Klass

Start: Start 1, Finishes: Place
Plac Klass Segelnummer Klubb Rorsman Place Points
1 Zoom 8 SWE87 BooSS Sofia Vinell 1 1.0
2 Zoom 8 SWE160 BooSS Love Molitor 2 2.0
3 Zoom 8 SWE163 SSS Christian Nass 3 3.0
4 Zoom 8 SWE111 SSS Carmina Fellenius Westermark 4 4.0
5 Zoom 8 SWE186 Booss Stella Molitor 5 5.0
6 Zoom 8 SWE198 SSS Oscar Krog-Jensen 6 6.0
7 Zoom 8 SWE200 BoSS Niklas Pierrau 7 7.0
8 Zoom 8 SWE156 BooSS Axel Hallquist 8 8.0
9 Zoom 8 SWE153 TBK Linus Lindquist 9 9.0
10 Zoom 8 SWE183 VJS Gustav Andersson 10 10.0
11 Zoom 8 SWE3 SBS Axel Holmgren 11 11.0
12 Zoom 8 SWE99 SBS Simon Ring DNF 15.0
12 Zoom 8 SWE171 SSS Leo Kajanus DNF 15.0

R4 - Zoom 8 Klass

Start: Start 1, Finishes: Place
Plac Klass Segelnummer Klubb Rorsman Place Points
1 Zoom 8 SWE160 BooSS Love Molitor 1 1.0
2 Zoom 8 SWE200 BoSS Niklas Pierrau 2 2.0
3 Zoom 8 SWE163 SSS Christian Nass 3 3.0
4 Zoom 8 SWE153 TBK Linus Lindquist 4 4.0
5 Zoom 8 SWE87 BooSS Sofia Vinell 5 5.0
6 Zoom 8 SWE156 BooSS Axel Hallquist 6 6.0
7 Zoom 8 SWE198 SSS Oscar Krog-Jensen 7 7.0
8 Zoom 8 SWE183 VJS Gustav Andersson 8 8.0
9 Zoom 8 SWE3 SBS Axel Holmgren 9 9.0
10 Zoom 8 SWE111 SSS Carmina Fellenius Westermark 10 10.0
11 Zoom 8 SWE186 Booss Stella Molitor 11 11.0



Sailwave Scoring Software 2.16.7
www.sailwave.com